جاعودی شاخه ای چه ویژگی دارد ؟

جاعودی شاخه ای چه ویژگی دارد ؟

جاعودی شاخه ای از متریال مختلفی مانند چوبی ، پلی استر، سرامیکی و … در بازار موجود است. طرح جاعودی باتوجه به سلیقه و نوع کاربرد آن خریداری میشود. جا عودی شاخه ای به عنوان جنبه تزئینی در منزل نیز کاربرد دارد. فروشکاه مستر مدین انواع جا عودی شاخه ای با جنس های مختلفی  موجود دارد که با مراجعه به وبسایت ما میتوانید خریداری کنید. در این مقاله به بررسی جاعودی شاخه ای و انواع جنس جا عودی می پردازیم.

انواع جا عودی بر اساس شکل :

جاعودی ها بر اساس کاربرد های مختافی که دارند در شکل های جاعودی شاخه ای ، جا عودی مخروطی ، جا عودی آبشاری موجود هستند که در جنس های مختلفی مانند چوبی ، سرامیکی ، سفالی و… تولید میشوند.

البته انتخاب جا عودی مانند انتخاب عود دست ساز ، عود شرکتی کاملا سلیقه ای است.

جاعودی مخروطی : ی یک سطح صاف کوچک دارد که عود مخروطی روی آن قرار میگیرد و در جای خود میسوزد و دود از بالای آن خارج میشود و خاکسترش روی همان سطح باقی میماند (عود مخروطی را فقط روی سطوح سخت مثل جاعودی یا جاعودی سکه مانندی که داخل بعضی بسته های عود مخروطی قرار دارد بگذارید ،در غیر اینصورت سطح زیر خود را میسوزاند)

عودهای آبشاری نیز جای عود مخصوص خود را دارند و عمدتا جای عود در بالاترین قسمت جاعودی تعبیه میشود که یک سطح صاف و یک حفره میباشد که با قرار دادن عود روی آن قسمت و روشن کردن عود، بعد از گذشت چند ثانیه دود زیبایی از زیر عود خارج میشود و در داخل جاعودی روان میشود که این رقص دود چشم نواز، موجب آرامش خاطر و لذت بصری نیزمیشود.

انواع جاعودی بر اساس حالت قرار گرفتن عود

ادامه مطلب  انواع جا عودی و بهترین متریال آن

یکی دیگر از انواع دسته بندی جاعودی ها، بر اساس حالت قرار گرفتن عود در جاعودی می باشد.

بعنوان مثال، جاعودی هایی که عود بصورت عمودی و ایستاده در جاعودی قرار می گیرد.

جاعودی های مدل خط کش و یا تابوتی که در آن عود بصورت افقی یا خوابیده در جاعودی قرار می گیرد.

از دیگر روش های قرار گرفتن عود، می توان به حالت شیب دار یا زاویه دار نیز اشاره کرد. بعنوان مثال جاعودی های طرح برگ، عود با زاویه 30 تا 45 درجه درون جاعودی قرار می گیرد

انواع جاعودی بر اساس تعداد عود

جاعودی ها بر اساس تعداد عود خوشبو که می تواند همزمان روشن باشد نیز می تواند تقسیم بندی شود. قابل ذکر است که اکثر جاعودی ها، برای روشن کردن فقط یک شاخه عود خوشبو بکار می رود. ولی جاعودی های دیگری وجود دارد که شما می توانید همزمان، دو، سه، چهار شاخه عود و یا حتی بیشتر را نیز همزمان روشن نموده و درون جاعودی قرار دهید.

ویژگی انواع جا عودی بر اساس متریال :

1 جاعودی چوبی :

1 فقط برای عود های شاخه ای کاربرد دارد.

2 از جنس چوب است و فاقد مواد شیمیایی است.

3 قابل شستشو بوده .

4 دوام و ماندگاری بالایی دارد.

5 برخی از جا عودی های چوبی دست ساز است که قیمت بالایی دارد.

2 جاعودی سرامیکی :

1 در برابر حرارت مقاوم است.

2 احتمال شکستن آن بالا است.

3 فقط برای عود شاخه ای کاربرد دارد.

4 در مدل ها و رنگ های مختلف موجود است.

جمع بندی :

 در این مقاله به بررسی جا عودی شاخه ای و انواع متریال آن پرداختیم که با مراجعه به وبسایت مستر مدیت میتوانید تمام محصولات ما را مانند انواع جا عودی ، انواع عود شرکتی و دست ساز را مشاهده  کنید.