آشنایی با انواع خواص درمانی عود

آشنایی با انواع خواص درمانی عود

عود علاوه بر مطبوع کردن فضا ، پراکنده کردن بوی خوش ، دور کردن پلیدی و انرژی منفی خواص درمانی نیز دارند به طوری که امروزه انواع عود مانند : عود جنگلی ، عود صندل و.. برای درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارند. رایحه درمانی با استفاده از چوب معطر درختان ، ریشه ها ، علف ها و … تولید میشوند. امروزه خرید عود خوشبو کار دشواری نیست زیرا انواع عود با خواص درمانی مختلف در بازار موجود است که باتوجه به کاربرد میتوانید تهیه کنید. مستر مدیت ارائه دهنده انواع عود با خواص درمانی متفاوت است که با مراجعه به وبسیایت ما میتوانید خوشبو ترین  و با کیفیت ترین عود را خریداری کنید. در این مقاله به بررسی خواص عود می پردازیم.

خواص انواع عود :

سوزاندن عود باعث میشود که سطح انرژی مثبت در محیط افزایش پیدا کند و پیام های بویایی در مغز موجب ارتباط سریع بدن و ذهن و ایجاد آرامش کنند.

به‌طورکلی بیشتر عودها اثر آرامبخش و تقویت کنندگی دارند و دود کردن عود موجب رفع خستگی، استرس، اضطراب و ایجاد آرامش می‌شود. با این حال دانشمندان، متخصصین طب سنتی و گیاه‌شناسان با تحقیق بر روی عودها به موارد زیر بعنوان خواص کلی عود دست یافته‌اند.

استفاده از عود قدمتی افزون بر پنج هزار سال دارد. رومیان و مصریان از عود به عنوان ماده ضد عفونی کننده، ضدباکتری و دارویی برای درمان زخم کمک می‌گرفتند.

ترکیبات معطر طبیعی گل‌ها و گیاهان که در عود وجود دارد، از طریق مژک‌های بینی وارد سیستم لیمبیک مغز و قسمت مخاطی هیپوتالاموس می‌شود و با تحریک اعصاب بویایی این قسمت که مسئولیت احساسات، تنفس، ضربان قلب، غدد درون‌ریز، حافظه و یادگیری را بر عهده دارد، تأثیری قابل‌توجه بر روحیات و خلق‌وخو می‌گذارد.

عصاره گیاهان موجود در عود به دلیل ساختار تشکیل‌دهنده که شامل آلدئیدها، کتون‌ها، استرها و… می‌شود، در سلامت جسم و ذهن اثری آشکار دارند.

برای آروماتراپی در خانه به راحتی می‌توان از سوزاندن عود استفاده کرد. رایحه‌درمانی به وسیله عود یکی از بی‌خطرترین، کم‌هزینه‌ترین، ارزان‌ترین و اثربخش‌ترین روش‌های درمانی است.

رایحه‌های مطبوع موجود در عود، فرد را فعال‌تر و سرزنده‌تر می‌سازند و باعث ارتباط شخص با درون خود می‌شوند. چراکه استنشاق بوهای مطبوع باعث ایجاد و ارسال پیام‌های عصبی در مغز و کل سیستم عصبی و دریافت واکنش‌های مثبت می‌شود.

بنا به اعتقاد برخی از اطبای سنتی سوزاندن عود باعث دور شدن امواج و انرژی‌های منفی موجود در محیط می‌شود که این خاصیت به دیدگاه افراد بستگی دارد.

ادامه مطلب  [مستر مدیت] سفارش جدید (6793)

خواص عود صندل :

یکی از بهترین رایحه ها عود صندل است که برای مدیتیشن مفید است و نقش آن ارتقا معنویت و موفقیت است. چ.ب صندل که برای تولید عود به کار میرود موجب آرامش ذهن و افکار مقدس میشود.

خواص عود جنگل بارانی :

عود جنگل بارانی موچب شادابی ، و نشاط بوده و به افزایش حافظه کمک می کند. و باعث ایجاد حس قدرت میشود.

خواص عود وامیل :

عود وانیل برای تشویق عشق ، ارامبخشی ، در طب سنتی استفاده میشود که با تاثیری که بر روی سیستم عصبی مغز انسان دارد باعث کاهش استرس و افسردگی میشود. عود وانیل برای رایحه درمانی اثر بسیار موثری دارد.

خواص عود دارچین :

این عطر تند دوست داشتنی که نماد پول، ثروت و رفاه می باشد . عطر دارچین از باشکوه ترین روایح است ؛ محرک ، گرمابخش و ضد نفخ است .ضد سرماخوردگی ، مناسب برای رفع سوء هاضمه و اختلالات گوارشی ، رفع بی اشتهایی ، سرزندگی و گردش خون را بهبود می بخشد ، دارای خاصیت ضد باکتری و ضدعفونی نمودن محیط نیز می باشد.

دلایل استفاده از عودها و خواص جادویی و درمانی عودها

رایحه درمانی توسط عود یکی از بی خطرترین ، کم هزینه ترین ، ارزان ترین و اثر بخش ترین متدهای درمانی می باشد یعنی برای انجام” آروماتراپی”رایحه درمانی در خانه به راحتی میتوان از سوزاندن عود استفاده کرد.

ترکیبات معطر طبیعی گلها و گیاهان که درعود یافت میشود و از طریق بینی وارد سیستم لیمبیک مغز و قسمت مخاطی هیپوتالاموس شده و با تحریکات اعصاب بویایی این قسمت که مسئولیت احساسات ، تنفس ، ضربان قلب ، غدد درون ریز ، حافظه و یادگیری را بر عهده دارد ، تاثیر قابل توجهی بر روحیات و خلق و خو می گذارد.

عصاره معطر گیاهان موجود در عود بدلیل ساختار تشکیل دهنده شان که معمولا شامل آلدئیدها ، کتونها ، استرها است ، نقش بسزایی در سلامت جسم و ذهن دارند.

سوزاندن عود باعث دور شدن امواج و انرژیهای منفی “شاچی” موجود در محیط میشود.

جمع بندی :

در این مقاله به بررسی خواص انواع عود پرداختیم با مطالعه در خصوص انواع عود میتوانید باتوجه به نیاز و کاربرد خود خرید کنید. فروشگاه مسترمدیت با داشتن با کیفیت ترین و خوشبو ترین عود ها شما را از خرید عود های فیک بی نیاز کرده است.