انواع عود آبشاری در رایحه مختلف :

عود آبشاری جنگل بارانی(RAIN FOREST)

انواع عود آبشاری در رایحه مختلف :

عود ها در انواع مختلف با رایحه های متفاوت تولید میشوند به طور مثال در بازار عود های مخروطی ، عود شاخه ای و عود آبشاری که بسیار مورد استقبال قرار گرفته موجود است. عود آبشاری جز یکی از زیبا ترین عود ها است که موقع سوختن بو مطبوع و دلپذیری ایجاد می کند. فروشگاه مستر مدیت انواع عود آبشاری با رایحه های مختلف و قیمت مناسب را عرضه می کند. در ادامه این مقاله خواص عود آبشاری را باهم بررسی می کنیم.

عود آبشاری چیست و چطور عمل می کند؟

 

عودهای آبشاری دقیقاً همانطور که از اسمشون پیداست عودهایی هستند که در آن دودِ عود در جهت مخالف عود معمولی جریان می یابد، یعنی به جای اینکه به سمت بالا برود به سمت پایین می رود. بیشتر اوقات عود آبشاری  به شکل مخروطی ساخته می شود که در مرکز آن یک تونل  کوچک و توخالی وجود دارد که به سوراخی در مرکز پایین ختم می شود. عود آبشاری  را می توان به شکل چوبی که در  مرکز آن کاملاً توخالی است ،  یعنی یک لوله بلند و نازک درست کرد. 

 

ما فکر می کنیم عود آبشاری اینگونه عمل می کند: دود عود در واقع در دمای اتاق از هوای معمولی متراکم تره چون حاوی ذرات ریز هست. اما وقتی یک عود معمولی روشن میشه، دود به سمت بالا جریان می یابد زیرا  اثر گرما  وزن ذرات ریز را جبران می کند، زیرا  هوای گرم سبک تر از هوای دمای اتاق هست. هنگام سوختن عود آبشاری، دود وارد تونل مرکزی توخالی می شود، جایی که در طول مسیر خنک می شود. هنگامی که دود سرد می شود، متراکم تر می شود، بنابراین به آرامی به سمت پایین جریان می یابد.

تفاوت عود آبشاری و مخروطی

از نظر ظاهری عودهای مخروطی و آبشاری مشابه هستند و شکل مخروط دارند ولی جهت ریزش عودهای آبشاری به سمت پایین میباشد و همچنین از نظر ظاهری دارای قطر بیشتر و حفره ای در زیرِ مقطعِ عود می باشند.

روش روشن کردن عود آبشاری

روشن کردن عود آبشاری در واقع بسیار شبیه به روشن کردن عود مخروطی است

  1. مخروط عود را با دست یا انبر بگیرید
  2. انتهای نوک تیز مخروط عود را با یک کبریت یا فندک مانند فتیله شمع روشن کنید. اطمینان حاصل کنید که عود در شعله فرو می رود و تا زمانی که عود با شعله ای کوچک شعله ور شود نگه دارید
  3. شعله یا بقایای شعله را به آرامی باد بزنید یا فوت کنید
  4. نوک عود (محل شعله) رو بررسی کنید. اگر یک گدازه کوچک درخشان دیدید و دود شروع به بیرون آمدن از پایین کرد، پس عود درست روشن شده است. اگر مطمئن نیستید، عود را برای یک دقیقه یا بیشتر بگذارید، سپس دوباره بررسی کنید. اگر گدازه قرمز درخشان نمی بینید و هیچ دودی از ته آن خارج نمی شود، باید مراحل 1-3 بالا را تکرار کنید.(دقت کنید که بجای عود آبشاری، عود مخروطی تهیه نکرده باشید)
ادامه مطلب  عود شرکتی چیست و انواع آن

5.     حالا عود روشن را در محل تعیین شده روی جاعودی آبشاری(که دارای یک حفره میباشد) قرار دهید.  “جاعودی آبشاری” مخصوصِ عودهای آبشاری می باشد و بیش از 40 مدل آن در عودلند ممنتو موجود است. مطمئن شوید که سوراخ پایین عود با سوراخ روی جاعودی در یک راستا باشد، در غیر این صورت ستون عود مسدود خواهد

 

عود آبشاری شیخ

خواص عود آبشاری

عود آبشاری مانند سایر عود ها خواص مختلفی دارند به طور مثال :

2 عود رز : آرامش بخش ، رفع اختلالات خلقی ، ضد استرس و اضطراب

3 عود ساج سفید : خاصیت ضد عفونی کننده دارد ، حال و هوای روحانی به فضا میدهد.

4 عود فرانک : عطری مشابه ادکلن معروف فرانک دلپذیر دارد.

5 عود لاندور : افزایش ارامش

6 عود مر : شاداب کننده و آرامش بخش است.

عود آبشاری در جا عودی آبشاری یک رقص زیبای دود ایجاد می کند که جذابیت زیادی دارد برای این که رقص دود را تماشا کنید کافی است یک جا عودی آبشاری که در مستر مدیت موجود است خریداری کنید و یک صحنه فوق العاده چشم نواز را تماشا کنید.

فروشگاه مستر مدیت دارای قیمت مناسب ، تنوع در محصولات ، اراسال به موقع را دارد.