عود جنگل چه خواصی دارد؟

عود آبشاری جنگل بارانی(RAIN FOREST)

عود جنگل چه خواصی دارد؟

عود جنگل یکی از بهترین و پر طرفدار ترین انواع عود است که باتوجه به کاربرد و خواصی که برای رایحه درمانی دارد بسیار پر فروش است. عطر عود جنگل بارانی شبیه به جنگل پس از بارش باران است. این نوع عود دارای برند های مختلفی است که بهترین برند عود جنگل برای کشور هند است. برای خرید عود جنگل بهتر است که خواص آن را بشناسید. فروشگاه مستر مدیت دارای انواع عود در رایحه های مختلف است. در این مقاله به بررسی خواص عود جنگل می پردازیم تا شما عزیزان با مطالعه آن بتوانیداز مزیت های این محصول برخوردار شوید.

تاریخچه مصرف عود در ایران و جهان

سوزاندن عود از معابد چین و هند آغاز شد. به گونه ای که درست کردن عود هم چنان یک هنر مذهبی به شمار می رود. قدیمی ترین منابعی که درآن ها به عود و نقش آن اشاره شده مربوط به ودا‌های هندی است.

بودائیان معتقدند سوزاندن عود برای دور کردن ارواح پلید و انرژی‌های منفی موجود در محیط نقش بسیار موثری دارد. در یونان باستان و در اوایل قرن هشتم قبل از میلاد مسیح، مصرف عود علاوه بر خوشبو کردن هوا و آروماتراپی در کنار گیاه‌درمانی مطرح بوده است.

در طب آیوراودا عود را ابزاری معجزه گر تلقی می کنند. طرفداران آیین های شیتو در ژاپن از عود به عنوان عطری مذهبی استفاده می کنند. بر اساس کتیبه ای که در مصر کشف و متعلق به ۱۵۳۰ سال قبل از میلاد مسیح است استفاده از عود سابقه ای طولانی در این کشور دارد.

 

بهترین برند های عود جنگل بارانی (Rain Forest)

عود جنگل بارانی به عنوان خوشبو کننده هوا با برندهای مختلفی به بازار عرضه می شود. برند های  HEM، HD و Nantida  از برند های مطرح موجود هستند.

این که کدام برند عود جنگل بارانی از عطر بهتری برخوردار است، تا حدودی به سلیقه ی مصرف کننده بستگی دارد. اما استفاده از عودهای دست ساز معتبر و بعد عودهای کارخانه ای در اولویت قرار دارند. از میان برند های مطرح شده، برندHEM  از اعتبار بیشتری برخوردار است.

دلیل خوشبو بودن عود جنگل بارانی چیست

وجود ترکیباتی مانند آلدئید ها، کتون ها و استر‌ ها در ساختار عود دلیل خوشبو بودن آن است. این ترکیبات به روش های مصنوعی و شیمیایی نیز قابل تولید است.

عود‌ ها از خمیر کردن ماده معطر و آغشته کردن چوب با آن تهیه می‌شوند. در حال حاضر عود‌های موجود در بازار به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول عود‌های اصلی هستند که با روش های سنتی و گاهی با دست ساخته می شوند و به عود دست ساز معروف هستند. دسته ی دوم عود هایی هستند که در کارخانه تولید می شوند.

ادامه مطلب  [مستر مدیت]: سفارش جدید #7701
عود آبشاری جنگل بارانی

خواص درمانی عود جنگل بارانی

عود جنگل بارانی به دلیل داشتن رایحه دل نشین، محیط را آرام کرده و انرژی های منفی را از بین می برد. با استشمام این عطر، فرد آرامش پیدا کرده و محیط سرشار از انرژی مثبت می شود.

از آن جایی که این عود دارای رایحه ای خوش مانند عطر جنگل پس از بارش باران است پراکندن رایحه ی دل انگیز آن در فضا، خستگی و اضطراب افراد را برطرف کرده و در ایجاد شادابی نقش دارد.

از لحاظ فنگشویی، عطر عود موجب آرامش شده، هاله فرد و محیط را از انرژی های منفی شارچی یا شاچی پاک می کند. به این ترتیب مقدمه خوبی برای مراقبه، دریافت و انتقال انرژی خواهد بود. سوزاندن عود جنگل بارانی به تنهایی یکی از درمان‌های موثر برای جلوگیری و رفع استرس، ایجاد آرامش، رفع خستگی و… است.

نحوه استفاده از عود جنگل بارانی

استفاده از این عود مانند سایر انواع عود از روشی برخوردار است که در این قسمت به آن می پردازیم:

به هیچ عنوان عود را داخل شکاف دیوار و یا پنجره قرار ندهید. زیرا، خاکستر ‌های عود روی زمین ریخته و یا پراکنده می شوند. بهتر است از یک جاعودی به همراه بشقاب زیر آن استفاده شود تا خاکستر عود را جمع کند. این کار می تواند از بروز آتش سوزی جلوگیری کند.

پس از قرار دادن عود در داخل جاعودی و ثابت کردن، آن را روشن کنید. سپس داخل خانه، در جهت عقربه های ساعت و در گوشه ها و کناره های دیوار ‌ها بچرخانید.

خاکستر حاصل از عود را پس از ۳ ساعت باید از جاعودی به ظرف مخصوص منتقل کرد. اگر خاکستر عود بیشتر از این مدت در محیط بماند آلوده می شود.

جمع بندی :

عود جنگل بارانی یا Rain Forest را به این دلیل که بوی شبیه جنگل پس از بارش باران دارد به این نام می شناسند. این عود یکی از عود های معطر است که کاربرد فراوانی در آروماتراپی و یا رایحه درمانی دارد.

برند های  HEM، HD و Nantida  از معروف ترین برند های مطرح این نوع عود است. عطر عود به دلیل وجود ترکیباتی مانند آلدئیدها، کتون‌ها و استر‌ها در ساختار آن است.

فروشگاه مستر مدیت دارای انواع عود در رایحه مختلف با خواص درمانی متفاوت است که با مراجعه به وبسیایت ما میتوانید عود خود را متناسب با کاربرد و سلیقه خود انتخاب کنید.